تیرامیسو (2)
ساعت ٢:۱۱ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/۱۱/۳  کلمات کلیدی: دسر ، کیک


خب این تیرامیسویی بود که روز پاگشایی بردیم خونه عمه عزیزم.... و خیلی خیلی مورد استقبال همه قرار گرفت.....  دستورش دقیقا مثل اون یکی تیرامیسو هست با چند تا تفاوت کوچولو....

این دفعه تیرامیسو رو تو قالب کمربندی درست کردم.... بنابراین کف قالب رو برداشتم و دور قالب رو گذاشتم تو ظرف سرو...

و بعد لیدی فینگرها رو توش چیدم.....

و مثل دفعه قبل روش رو با قلم مو قهوه زدم... که این بار از نسکافه خونگی استفاده کردم.... همون ترکیبی که باهاش یه لیوان نسکافه می خوریم، سه برابر کردم و تو یه لیوان ریختم..... حتی شکر هم ریختم... شکر، شیر خشک و نسکافه... البته زحمت این کار رو خواهرخانمی گلم کشید که مهارت فراوان در درست کردن نسکافه داره!

در ضمن این دفعه زرده تخم مرغ و شکر رو که بن ماری می کردم با همزن برقی هم زدم که نتیجه اش بهتر بود و زرده تخم مرغ خیلی خوشگل پف کرده بود....

خب فرق دیگه اش هم این بود که این دفعه تیرامیسو رو سه لایه درست کردم...

برای تزئینش هم از اون جایی که قرار بود تو یخچال عمه بمونه و بعد از غذا سرو بشه، من از پودر قند و شابلون استفاده نکردم.... چون پودر قند وقتی تو یخچال بمونه آب میشه و موقع سرو دیگه هیچی از تزئین اولیه دیده نمی شه..... فقط با چند تا اسمارتیز رنگی رنگی تزئین کردمش... واسه دورش هم رولفر اون روز پیدا نکردیم، از شکلات های باراکا استفاده کردیم.... واسه این قالب کمربندی که تقریبا 23 سانت قطر داره، تقریبا یه بسته کامل شکلات باراکا استفاده شد.... فقط حدود 10 تاش اضافه موند!!!

به هر حال عمه که خیلی خوشحال شد و گفت دست دختر هنرمندم درد نکنه و ما خرکیف گردیدیم!!!نیشخند و جماعت شیرینی خور هم به شدت از تیرامیسوی ما استقبال نمودند و با این که کلا تیرامیسو خیلی سنگینه و سریع آدمو می گیره، بعضی ها که خودم هم بینشون بودم دوبار تیرامیسو خوردن.... اون هم تکه های گنده!!!